TOBB Karbon Platformu

Parolanızı mı unuttunuz? Sorun değil. Sadece e-posta adresinizi bize bildirin ve size yeni bir tane seçmenize izin verecek bir şifre sıfırlama bağlantısını e-posta ile gönderelim.

TOBB Karbon Platformu'na Hoşgeldiniz

Karbon.org.tr platformuyla herhangi bir teknik bilgi gerekmeden ISO 14064 ve GHG Protokol ile uyumlu karbon ayak izini hesaplayabilir ve raporunuzu oluşturabilirsiniz.

Karbon platformu nedir?

TOBB Karbon platformu, TOBB, İş Bankası, QNB Finansbank ve Captanomy ortaklığında oluşturulmuş bir karbon emisyonları hesaplama ve raporlama aracıdır. Platform şirketlerin kendi tüketim verilerini girerek karbon emisyonlarını hesaplamalarına olanak sağlar.

Kimler kullanabilir?

Karbon platformunu TOBB’a kayıtlı bütün şirketler kullanabilir.

Nasıl üye olunur?

Karbon platformuna üye olmak için; karbon.org.tr websitesine giriş yaptıktan sonra aşağıda yer alan “Hesap Oluştur” butonuna tıklayarak üye olabilirsiniz.

Nasıl çalışır?

Karbon platformu, şirketlerin kendi tüketim verileriyle karbon emisyonlarını hesaplamalarına olanak sağlamaktadır. Platform belli bir periyod ve tesis için veri girişi imkanı sağlar. Buna göre veri gireceğiniz tesis (Şehir, tesis, bölge vb.) oluşturduktan sonra, veriler sekmesinden girmek istediğiniz metriği(veri kalemi) seçerek veri girişi yapabilirsiniz. Doğalgaz, elektrik ve su tüketimleri bu verilere örnek olabilir.

Ne kadar ücret ödeyeceğim?

Karbon platformunun kullanım ücreti 1 tesis için yıllık 19.315 TL + KDV’dir.

1 tesisten sonra eklenecek her tesis 9.657,5 TL + KDV olarak ücretlendirilir.